HAKKIMIZDA

Ana Sayfa / Hakkımızda

Büyütech 2011 yılında Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Desteği ile ülkemizde yerli teknolojiye ihtiyaç duyulan Kamera Tasarımı ve Üretimi ve Görüntü İşleme alanlarında ürün ve çözümler geliştirmek amacı ile kurulan bir Ar-Ge firmasıdır.

Türkiye’nin yerli ilk ve tek akıllı kamerasını geliştiren Büyütech, 2013 yılında Sanayi Bakanlığı tarafından Türkiye’nin en iyi 3 teknolojik girişim firmasından birisi olarak gösterilmiştir.

Endüstriyel görüntü işlemeden ADAS’a, savunma sanayiden tüketici elektroniğine kadar birçok alanda yazılım ve donanım çözümleri Büyütech tarafından sunulmaktadır.

Büyütech kendi donanımlarını ve yazılımlarını kendi bünyesinde geliştirmektedir. Ürünlerinde çeşitli FPGA’ler, (Xilinx, Lattice, Altera) işlemciler (Intel, ARM, NVIDIA) ve sensörler (Onsemi, Omnivision, Sony) ile birlikte özel çözümler sunmaktadır.

Kamera modüllerinin (3D Stereo Vision Camera, MIPI Camera Module vb.) yanı sıra SOM (System on Module) ürünlerinde seri üretim yapmaktadır.

FPGA tabanlı ürünlerinde kendi geliştirdikleri VHDL/Verilog IP Core’ları, Linux tabanlı ürünlerinde ise yine kendi geliştirdikleri yazılımları kullanmaktadır. Ayrıca online video transferinde kendi media server altyapısını kullanmaktadır.

Tüketici
Elektroniği
ADAS
İleri Sürücü Destek Sistemleri
Endüstriyel
Görüntü İşleme
Savunma
Sanayi